Napriek incidentu nebolo nutné privolávať zásahové zložky, situácia sa rýchlo upokojila.
Rezort zdravotníctva zľahčuje problém, firma AGEL sa bráni
Ministerstvo vo svojej reakcii neodpovedalo na podstatu obvinení, no kritizovalo samotný protest, ktorý vraj narušoval pokoj pacientov v nemocničných priestoroch. Hnutie SLOVENSKO to však odmieta a tvrdí, že pacienti budú skutočne trpieť až vtedy, keď systém skolabuje pre korupciu a politické dohody.
Prečítajte si aj:
Firma AGEL medzitým uviedla, že nákup sanitiek bol jej vlastným rozhodnutím, ktoré považuje za legitímne obchodné riziko. V prípade neúspechu v tendri ich údajne využije inde – čo podľa hnutia len potvrdzuje, že s víťazstvom už teraz počíta.
Boj pokračuje
Hnutie SLOVENSKO neustupuje. Plánuje podať viacero oficiálnych podnetov, upozorniť na možné porušenie zákona a zorganizovať ďalšie verejné akcie. Minister zdravotníctva Kamil Šaško by podľa nich mal okamžite odstúpiť a umožniť nezávislé prešetrenie celej záležitosti.
„Ak to necháme tak, zvykneme si, že miliardy sa rozdeľujú potichu a bez pravidiel. To nesmieme dopustiť,“ vyhlásil na záver Michal Šipoš.















Najnovšie články
Veronika Remišová kritizuje vládu za drahé cyrilometodské oslavy v čase konsolidácie
Ministerstvo vnútra pokračuje v kampani „Staň sa policajtom“, cieľom je stabilizovať Policajný zbor
Zlatá vaňa dorazila do Humenného. Demokrati chcú po zmene vlády odvolať Janu Vaľovú z ambasády v Česku
Lepšie podmienky pre tenis počas celého roka. Humenné obnovuje športovú infraštruktúru
Dodatočná oslava Dňa otcov priniesla seniorom hudbu, priateľstvá i tradičné dobroty
OKRUŽNÁ KRIŽOVATKA spevní opory mosta, PARKOVISKO LENY odstránilo povrch
Hlas-SD chce zabrániť zneužívaniu sociálneho systému, po projekte Práca namiesto dávok pripravuje ďalšie opatrenia – VIDEO
Novozvolený prezident dal ozbrojeným skupinám mesiac na kapituláciu