Slovensko sa chystá na rozsiahlu modernizáciu nemocníc.
V stredu na výjazdovom rokovaní vlády v Červenom Kláštore podpísali predstavitelia vlády memorandum o podpore, rozvoji a modernizácii Fakultnej nemocnice J. A. Reimana v Prešove a Ústrednej vojenskej nemocnice SNP v Ružomberku.
Podpis memoranda v Červenom Kláštore
Pod memorandum sa podpísali podpredseda vlády pre plán obnovy Peter Kmec, minister zdravotníctva Kamil Šaško, minister investícií Richard Raši, minister školstva Tomáš Drucker (všetci Hlas-SD) a minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD).
Prečítajte si aj:
Pridajú sa aj univerzity a riaditelia nemocníc
Ministerstvo obrany oznámilo, že v najbližších dňoch sa k memorandu pridajú aj rektori Prešovskej univerzity v Prešove, Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Katolíckej univerzity v Ružomberku a riaditelia oboch nemocníc.
Tento krok má prispieť k zlepšeniu zdravotnej starostlivosti a rozvoju lekárskeho vzdelávania v dvoch kľúčových nemocniciach na východnom a strednom Slovensku.
Zdroj: ÚV SR. Zdroj foto: MZ SR















Najnovšie články
Veronika Remišová kritizuje vládu za drahé cyrilometodské oslavy v čase konsolidácie
Ministerstvo vnútra pokračuje v kampani „Staň sa policajtom“, cieľom je stabilizovať Policajný zbor
Zlatá vaňa dorazila do Humenného. Demokrati chcú po zmene vlády odvolať Janu Vaľovú z ambasády v Česku
Lepšie podmienky pre tenis počas celého roka. Humenné obnovuje športovú infraštruktúru
Dodatočná oslava Dňa otcov priniesla seniorom hudbu, priateľstvá i tradičné dobroty
OKRUŽNÁ KRIŽOVATKA spevní opory mosta, PARKOVISKO LENY odstránilo povrch
Hlas-SD chce zabrániť zneužívaniu sociálneho systému, po projekte Práca namiesto dávok pripravuje ďalšie opatrenia – VIDEO
Novozvolený prezident dal ozbrojeným skupinám mesiac na kapituláciu