Keď nevedia riešiť problémy Slovenska, berú peniaze deťom!
Politici HLAS-u opäť zvolali tlačovú konferenciu o tom, ako chcú bojovať proti zneužívaniu sociálneho systému. Zdá sa, že po dvoch rokoch vo vláde je ich jedinou politickou témou odoberanie dávok tým najchudobnejším. Systém, ktorý dnes označujú za zneužívaný, však budovali 15 rokov ako súčasť strany Smer. Namiesto priznania vlastného zlyhania opäť hľadajú vinníkov medzi chudobnými.
Prečítajte si aj:
„Vládni politici neustále hovoria, že opozícia neprináša riešenia. Pravda je však taká, že naše návrhy pravidelne odmietajú. O niekoľko mesiacov prichádzajú s podobnými riešeniami, vydávajú ich za vlastné a ich nedostatočnú prípravu následne musia opravovať“ uviedol poslanec Peter Pollák ml.
Podľa Polláka je správne hovoriť o tom, že deti musia chodiť do školy. Vzdelanie je totiž často jedinou cestou, ako sa rodina môže vymaniť z generačnej chudoby. Namiesto riešenia príčin však opäť len trestajú chudobné deti.
„Na vlastnej tlačovej konferencii priznali, že za absenciami detí stoja vo veľkej miere generačná chudoba, sociálne problémy a zložité životné podmienky. Ak tomu sami rozumejú, prečo chcú týmto rodinám brať ešte viac peňazí? Ako to má pomôcť dieťaťu dostať sa do školy?“ pýta sa Pollák.
Poslanec Lukáš Bužo hovorí o dlhodobom zanedbávaní tvorby politík, ktoré by pomohli Rómom zaradiť sa do 21. storočia: „O týchto problémoch hovoríme už od roku 2015. Minister Drucker ani minister Tomáš ako sociálni demokrati nepriniesli žiadne systémové riešenia, ktoré by pomohli rómskym komunitám dostať sa z generačnej chudoby. Naopak, ich odpoveďou sú stále nové reštrikcie, ako napríklad Práca namiesto dávok, pri ktorej firmy odmietli zamestnať viac ako 20-tisíc Rómov.“
Poslanec Pollák upozorňuje, že deti vyrastajúce v marginalizovaných komunitách čelia prekážkam, ktoré si úradníci v Bratislave často ani neuvedomujú. Chýbajú cesty, doprava, základná infraštruktúra, prístup k službám aj dostatočná podpora rodín. Tieto problémy minister práce Erik Tomáš ani vláda neriešia. „Represie voči rodičom, ktorí zápasia s existenčnými problémami, situáciu nevyriešia. Naopak, ešte viac prehĺbia generačnú chudobu a poškodia deti, ktoré za zlyhania štátu nemôžu,“ zdôraznil Pollák.
Podľa poslanca Buža je zarážajúce, že po pätnástich rokoch vlád Roberta Fica sa predstavitelia HLAS-u správajú, akoby za dnešný stav neniesli žiadnu zodpovednosť. „Katastrofálny stav sociálneho systému nevznikol včera. Vznikal počas rokov, keď pri moci sedeli často tí istí ľudia, ktorí dnes ukazujú prstom na chudobných. Namiesto sebareflexie opäť zbierajú politické body na tých, ktorí sa nevedia brániť,“ povedal Bužo.
Na záver Peter Pollák ml. vyzval vládu SR, aby prestala stavať svoju politiku na trestaní chudobných a namiesto marketingových tlačových konferencií začala riešiť skutočné príčiny problémov. „Naša krajina nepotrebuje vládu, ktorá každých pár týždňov oznamuje, komu opäť niečo zoberie. Slovensko potrebuje vládu, ktorá ľuďom pomôže postaviť sa na vlastné nohy.“
TS hnutie SLOVENSKO















Najnovšie články
Veľvyslanec Českej republiky navštívil Humenné. Témou boli partnerstvá aj nové investície. Na tomto sa dohodli!
Prestížne ocenenie putuje do Humenného. MUDr. Mária Vasilová triumfovala v ankete Slovenka roka 2026. Viete kto je Mária Vasilová?
HUMENČANIA! Čaká nás prerušenie distribúcie elektriny – NA TOMTO SÍDLISKU
Fico chce zabrániť zapojeniu slovenskej delegácie do finančnej pomoci Ukrajine. Na stole je údajne oveľa väčší plán
Slovensko starne rýchlejšie, než sa čakalo. Mladí váhajú, či vôbec priviesť deti do dnešného sveta
Fico prišiel podporiť pracovníkov na diaľnici. Práca v týchto podmienkach je podľa neho na hranici hrdinstva – VIDEO
Študenti si počas prázdnin prilepšia, priemerná hodinová mzda na brigádach stúpla
Veronika Remišová kritizuje vládu za drahé cyrilometodské oslavy v čase konsolidácie