Český Honza v Humennom
2. júna 2026 · humencan.sk · Humemné, Komentáre, Mesto, Slovensko, Spoločnosť, Výber redakcie, Zaujímavosti · 0 komentárov

Český Honza v Humennom: Diel 8.

Český Honza v Humennom
Český Honza v Humennom

Tak já si tady podávám lidské omyly, slabosti a kiksy, ale teď mám jiný problém. Stále jsem si myslel, že slepice jsou hloupé (používá se ten výraz i pro lidi….jako slepice) a představte si, jak jsou ty potvory mazané a vypočítavé. Před velikonočními svátky do jistého supermarketu skoro nedodaly žádné vajíčko a když tak za cenu 0,35 € za kus. A bims ho! Týden po svátcích jsou ta vajíčka za 0,25 € za kus. No uznejte, nejsou to potvory? A my se budeme neoprávněně hněvat na obchodníky. No, co už.

Mám takový pocit, že když se kouknu do nějakého letáku, tak podobné to je i s jiným zbožím a to tentokrát bez slepičího zavinění. Například takové Nescafé, které je v regálech běžně v ceně tak okolo 6,99 €, tak v novém letáku se dozvím, že nyní je v super ceně zlevněné z 9,99 € na 7,99 €….Jak se tomu bránit? No těžko, ale něco vám poradím. Když si vybíráte z regálu cokoliv a máte možnost vidět, že je vystavené zboží ve větším množství, tak se koukněte do zadních pozic. Dost často je tam zboží s delší dobou trvanlivosti.

Zrovna tak u zeleniny. Pokud je to možné a je víc krabic na sobě, tak pozdvihněte vrchní krabici, bedničku a většinou tam najdete něco čerstvějšího. Jo a – nenaleťte hned na akci 2+1 zadarmo, ale zvažte, jestli ty 3 kusy spotřebujete v termínu spotřeby, protože jestli ne, tak akorát na tom nákupu proděláte. No, tak tolik zatím k obchodu, protože ty slepice mě opravdu nahněvaly.

Priestor pre vašu reklamuKontakt: redakcia@humencan.sk

Prečítajte si aj:

Vážení spoluobčané, motoristi – zaregistroval jsem v pátek o 14 tej hodině před Domem potravin (ul.26.nov.) to množství těch žlutých zábran na parkovišti. Zamknuté a auta nikde! Bylo jich takto zablokovaných 11 !!!! v době, kdy se jde nejvíc na nákupy. Chápu „město“, že potřebuje peníze do rozpočtu, ale takto? To nešlo dát tam cedulky s čísly firemních aut a dobu vyhrazeného parkování?

A městská policie ať si to hlídá, pod hrozbou pokut. Myslím, že by si slušně vydělala. Zatím to funguje tak, že s plnou taškou jdete bůhví kam a pokud potřebujete na 2 – 3 minuty do spořitelny k bankomatu, tak smůla smůlovcí! Žlutými čárami před SLSP pomalované plochy tak, aby právě tady ukázala sílu ruka zákona….

No a co jsem si ještě všiml – ty nešťastné kontejnery na šatstvo. Skoro pořád plné, okolo se válí oděvy, které lidé v dobré vůli chtěli takto odevzdat, ale nepovedlo se jim to vyklopit z důvodu přeplněného kontejneru, nebo tam, kde není železná zábrana, tomu nepořádku pomůžou někteří naši nepřispůsobilí spoluobčané a to tak, že ten nejmenší podivným způsobem se nechá překlopit dovnitř a vyhodí to co se hodí a to co se nehodí zůstane na zemi. ……Hlavně – firma, která je má vyprazdňovat má příliš dlouhé termíny na vysypání…a pokud je ještě deštivé počasí, tak dobrá vůle je v hájíčku zeleném.

No, na závěr ale musím pochválit řidiče z našeho regionu. Jel jsem nedávno do Bratislavy a tam, kde není dálnice za Ružomberkem, jsme najednou stáli na rovné cestě 10 minut, protože auto před námi potřebovalo odbočit a z protijedoucí kolony nebyl nikdo ochotný přibrzdit a bliknutím dát najevo, že dotyčný může rychle odbočit. Mám ale zkušenost zejména tady na Mierové ulici, kde dost často odbočuji z protisměru k prodejně GVP a nebo vyjíždím od ní nikdy nečekám víc jak 15 – 20 sekund a vždy mi je umožněné bez stresu odbočit, nebo vyjet na hlavní cestu. Prostě slušní „vychodňáre“.

Hele to znáte ?

Nejdřív slovensky:

Zať žehlí posteľnú bielizeň a nechápavo se pýta svojho svokra: “Vašu dcéru milujem, pomáham jej vo všetkom v domácnosti, nefajčím, nepijem, do krčmy nechodím. Tak prečo na mňa stále tak krivo zazeráte?!“ – „Lebo mi ťa všetci dávajú za vzor!“

A ještě jeden česky:

Hlášení v letadle Travel servis v Řecku: „Omlouváme se vám za více jak 24 hodin opožděný start našeho letadla. Pilotovi se nelíbil zvuk levého motoru, netěsnící nádrž na levém křídle, utržená klapka a odřené pneumatiky na podvozku. Trvalo dlouho, než jsme sehnali jiného pilota, kterému to nevadí. „Kapitánem dnešního letu bude pan Jšimoto z japonské letecké školy KAMIKADZE.“

AHOJTE

Autor: Český Honza

Hodnotenie:👍 0👎 0
Priestor pre vašu reklamuKontakt: redakcia@humencan.sk

humencan.sk

Najnovšie články

Zapojte sa do portálu Humencan.sk

Odoberajte novinky z mesta alebo sa zaregistrujte.


Registráciou získate:

Môžete písať blogy, pridávať inzeráty, podujatia, otázky do fóra, komentovať a hodnotiť obsah.