1.6.2025 (SITA.sk) – Splnomocnenec vlády pre prešetrenie riadenia pandémie Covid-19 Peter Kotlár si neplní svoju úlohu. Ako ďalej v rozhovore pre spravodajskú televíziu Joj 24 v relácii Politika 254 povedal prezident Peter Pellegrini, Kotlárovou úlohou bolo podať správu o manažmente pandémie, teda o efektivite prijatých opatrení. Namiesto toho však podľa prezidenta straší ľudí.
„Vydáva nejaké správy za totálne vedecké fakty, nikto ju dodnes nevidel, nikto ju nečítal,“ skonštatoval prezident s tým, že je rád, že Slovenská akadémia vied bude môcť Kotlárovu správu konfrontovať. Dokument môže totiž podľa neho zlou interpretáciou vystrašiť ľudí, ktorí sa prestanú očkovať na tetanus alebo na iné choroby, na ktoré sa na Slovensku už nezomiera práve vďaka očkovaniu.
Prečítajte si aj:
Ak Kotlár spraví z očkovania chiméru, môžu sa podľa Pellegriniho na Slovensko vrátiť smrteľné choroby. „Ja nehovorím o covidových vakcínach. Tam môže prebiehať diskusia, či sú bezpečné, ale nechcem, aby sme z očkovania ako takého robili na Slovensku nejakého strašiaka,“ dodal prezident.
Viac k témam: Očkovanie, Prezident SR, Splnomocnenec vlády na prešetrenie manažovania pandémie
Zdroj: SITA.sk – Splnomocnenec Kotlár si neplní svoju úlohu a straší ľudí, tvrdí prezident Pellegrini © SITA Všetky práva vyhradené.















Najnovšie články
Tvrdá kritika Ficovej vlády: ŠIPOŠ z hnutia SLOVENSKO hovorí o úpadku krajiny a strate dôvery občanov
Hudba bez hraníc: Humenné spojilo slovenské, české a maďarské hlasy v jeden príbeh
Legenda humenského zdravotníctva oslávila 90 rokov. MUDr. Ján Kalanin pomáhal pacientom viac ako šesť desaťročí
Humenské talenty ovládli bazén: Mižáková a Sirka priniesli z majstrovstiev Slovenska päť medailí
Lavrov obvinil USA, že už nie sú nestranným sprostredkovateľom rokovaní o Ukrajine
Takmer štvrtina hráčov na MS reprezentuje inú krajinu než svoje rodisko. Ako migrácia mení futbal – VIDEO
EÚ privíta delegáciu Talibanu, s Afganistanom chce rokovať o návrate neúspešných žiadateľov o azyl
Poslanci Prešovského kraja rozhodovali o počte mandátov, namiesto zníženia schválili zvýšenie o dva